ZANA, KERKO FALJE FAMILJES AT‘DHETARE XHAKLA, DHE LARGOJU T’MOS T‘JU SHOHIM SURRATIN KURR !..

10
Dec
2022

Nga Rabije N. Haklaj – Aktiviste
Kjo Zana Avdiu që po tejkalon kufinjët, gjëja për kauzen në mbrojtjen e femrave, nuk po e dinë që po rrëshqet në ektremen dhe po tingëllon e neveritshme!
Treneri Serb Dragan Stojkoviq, i ka shajte gjitha Nanat Shqiptare, ndersa Punliki Serb ne stadion ka be thrrje: Vrani Shqiptaret !..
Edi moj e per dal, se juve nuk ju iritojn kto ofendime, sepse as ju as nenen ndoshta nuk e keni Shqiptare, por Graniti nuk ka pas durim dhe ka reagu spontanisht, por edhe ka luftu qe mis ta mbysin Qetniket kur e Sulmuan si Hiena!..
Mbrëmë, rastësisht dëgjova debatin ku ishte e ftuar në një TV, dhe ofendimet e turpshme që i kishte bër Granit Xhakës dhe prapë vazhdonte ta përsëriste të njejtin refren, edhe atë me mburrje, fort me acaroi!
Oj Zana, djemtë tanë me çdo veprim të tyre, po na bëjnë aq krenar, sa nuk përshkruhet me fjalë.
Të jeshë në një fushë futbolli, në një vend neutral e ku, as që luante kombëtarja e Kosovës e të përballësh me aq shumë fyerje, sharje e deri në kërcënime fizike e kacafytje për të vetmin fakt se janë djem Kosove, si Graniti atë natë, duhesh të jeshë ose serbofil ose të mos keshë as pikën e gjakut shqiptarë për tu duruar pa reagu.
Përsonalisht, aq e mllefosur kam qenë atë natë duke përcjellë atë ndeshje, saqë po të isha në vend të Xhakës, as me mënd nuk mund ta mirrja, se si kisha për të reaguar ndaj çetnikëve e kriminelëve serb të mveshur me fanella sportive!
E di se kam brohoritur me zë të lartë dhe pa e kontrolluar vetën duke thënë: “gooodite çetnikun”, se aq shumë zëmra më plasi duke i parë, se si bishat e malit i’u vërsulen Granitit, e zëmra, donte të më dilte nga vendi!
Kështuqë, pusho së ofenduari, sepse, përveç që je femra e vetme në shqiptari, që po reagon aq turpërisht, ti nuk ke aspak të drejtë të fyesh djemt tanë që po tregohen heronjë të vërtetë në përballjen me ekipin e Serbisë kriminale, shoveniste, fashiste, gjenocidale e çka jo tjetër!
Mos qofshim nën lëkuren e djemve tanë, se si e kanë përjetuar atë ndeshje atë natë, dhe arritën të ruajnë qetësinë dhe u munduan edhe shpirtin ta lënë në fushë, për ta mposhtur Serbinë, ku edhe Vuçiq u tha huliganëve të kombëtarës së tyre për tu dhënë zemër se: “Nëse e mposhtni Zvicrën, është sikur ta këni mposhtur 3 herë Kosovën”, e ti na shet moral e na mbanë tërs për gjestin e Greanitit!
Kërkoju falje familjes së nderuar Xhaka, dhe pusho me këto idiotizma tuat, se lëre që nuk po të kanë hije, por po na bënë të turpërohemi edhe ne që jemi gjini femërore!
Turp të qoftë!
P.S/ shifne ne foto Trenerin Serb m Kriminelin Arkan qe me ushtrin e tija ka dhunu 20.000 femra Shqiptare ne Kosove, dhe kan masskru 15.000 shqiptar, prej tyre 1300 ishin femije!..
As nje Shqiptar qe ka dy pika gjak Shqiptar, nuk do mbete per 90 minuta i qet kur i ka perpar kriminelet, dhe qe sot thirrin „vrani shqiptaret“ !..

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Shënim:
Redaksia, diplomacia. dk nuk e merr përgjegjësinë për pikëpamjet e autorit në shkrimin e botuar!
Respekt!

Kategoria:

Botuar: 10/12/2022

© 2016 - 2024 | DIPLOMACIA.dk