A duhet te c’behemi si komb?!

11
Apr
2024
Shkruan: LUAN QEMAL BACI

U mbush sheshi “SKENDERBEJ”, me bytheperpjetet qe i kthejne kurrizin atij heroj kombetar, qe na dha nder e dinjitet ne te gjithe boten, atij njeriu qe shporri paraardhesit gjakatare, te ketyre qe ne sot i bejme argatin, Serbise, Rusise e Turqise!

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Kjo eshte plotesisht vetevrasje kombetare per ata qe kane lindur shqipetare. Por keto turma, jane si perkrahesit e dysgjishtave perpjete te UDB-ashit vicidolas, qe i merrte kudo me makina dhe autobuze, te njejtet njerez te tij, e I conte qytet me qytet te Shqiperise, per te mbushur sheshet me te njejtet njerez, e per te mashtruar shqipetaret dhe nderkombetaret per mbeshtetje masive ndaj tij! Jane po keto metoda barbare psikologjike dhe organizative, te te njejtave qendra te huaja kundershqipetare, qe fuqishem po punojne ta paraqisin kombin shqipetare si islamik fundamentalist shqipetar, per ta mbajtur larg proceseve te perparimit e integrimit ne Europe e ne boten e qyteteruar. Jane te shumta njoftimet se mijera prej ketyre bytheperpjeteve, nuk jane shqipetare, por vijne te tregojne se “jane shqipetaret” drejt ekstremit te islamit politik.

Ne asnje vend te botes nuk mblidhen besimetaret si ne Tirane. As vendet arabe e myslimane nuk kane nje paraqitje te tille, qe shkon plotesisht kunder interesit kombetar shqipetar.

Ne SHQIPETARI, ka shume me teper xhamija e kisha per fryme te popullsise se ne cdo vend tjeter te botes, e kjo nuk eshte per bamiresi, as per te qene me prane zotit. Institucoonet fetare jane jo vetem per te bllokuar bashkimin shqipetar, por ato jane ambasadat dhe qendrat e veprimetarise ilegale e legale kunder deri vete ekzisten deri fizike te kombit. Me pak se nje shekull me pare, kombi shqipetar u copetua, u vra, u sakatua, u asimilua, ju morr territori e u syrgjinua, vetem mbi baza fetare, duke i ndare ne te krishtere e ne myslimane per t’ja rrembyer territorin e shtepine duke i quajtur ca malazeze, ca serbe, ca bullgare e ca turq.
Me kete vrap qe eshte nisur, po perseritet historia, me te njejtet skenare, e per fat te keq, ne jemi qorruar, jemi shurdhuar, jemi bere memece, konformiste, e deri tradhetore te atedheut e te vetevetes.

Qeveria shqipetare, o te vendose ligje e kufizime ne mbrojtje te interesit kombetar, o te zhduket nga faqja e dheut, nga kjo toke e BEKUAR dhe e lare me gjak ne mijeravjecare

Keto shfaqje publike, kurresesi nuk duheshin lejuar nga shteti shqipetar me kryeministrin Rama ne krye, ose edhe njejte me paraardhesit e tij ne pushtet. Ky qendrim i qeverise shqipetare, qe de jure eshte shqipetare, por de facto eshte kundershqipetare, duhet t’i detyroje te gjitha forcat perparimetare kombetare t’i vene gishtin kokes, e te mos lejojne vazhdimin e metejshem ne kete rruge.

SHQIPETARIA SOT, me kete klase politike, eshte ne rrezik me shume se kurdohere tjeter.

10 Prill 2024

Shënim:
Redaksia, diplomacia. dk nuk e merr përgjegjësinë për pikëpamjet e autorit në shkrimin e botuar!
Respekt!

Kategoria:

Botuar: 11/04/2024

© 2016 - 2024 | DIPLOMACIA.dk