“Dikushi” dhe “askushi” me akuzon ne ere, per sherbim te Janullatosi?!

23
Oct
2023
Shkruan: Luan Qemal Baci

“Dikushi” dhe “askushi” me akuzon se i sherbej Janullatosit, ndaj dhe beje kritika ndaj fese, sipo as tij, vetem kunder fese Islame, me qe vete ai eshte mysliman. Dhe ky njeri qe vertet, per mos t’i ngrene hakun, eshte inteligjent, fatkeqesisht e drejton jo si duhet e ku duhet akuzen e tij?!

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Per merakun e “dikushit” dhe te “askushit”, qe me akuzon se une, Luan Qemal Baci, i sherbej kermes greke, qe eshte ne krye te Kishes Ortodokase Autoqefale te Shqiperise, dua te sqaroj:

Se pari, do te ndihmoj se mos vertete ke ngaterruar pa dashur adrese tek une. Po ta bej me dije, se me emerin e mbierin tim, Luan Baci, ne krejt SHQIPETARINE, jane tete apo me shume persona prandaj dhe une, per t’u dalluar nga te tjeret, kam vene edhe emerin e te ndjerit tim ati, ne mes te emerit e mbiemerit.

Se dyti, ti “dikushi” dhe “askushi”, o “pattioti” yne, dije se une as kam qene dhe as jam njerrokesh pellazg, sic me emerton ti! Jam ashtu sic duhet te jete cdo shqipetar, pa dallim krahine, feje dhe ideje. Ne se flasim per njerrokash, une nuk do te kisha deshire te flas me terminologjine tende, edhe pse ti e perdore kete ofeze sipas menyres tende. Me qe e paske qejf njerrokeshin ne terminologji, duhet then se fatkeqesisht e ke vene ti veten ne poziten e njerrokeshit te “baba” osman Erdoganit. Ta kam thene ty dhe po ua them edhe myslimaneve qe mendojne si ti, qe futuni me kujdes e ne kohe ne faqen time, dhe me gjeni qofte edhe ne nje rast te vetem ku une mbeshtes, perkrah apo propagandoj Janullatosin.

Karta e Janullatosit qe ti po perdor kunder meje, nuk ecen per mbulimin e veprimtarise tende ne favor te asaj qe ti mbron se ndoshta vertet beson Edhe pse une u perpoqa te mos luftoj me ty, por vetem te te ndihmoj te shikosh realitetin, ti me sa duket ke dhimbje ne shpirt per “baba” osmanlliun e Bosforit.

Ne shkrimin qe te dergova, duke t’u drejtuar ne publik vetem ne iniciale, fort mire ta kam bere ty te qarte, se per mua, si Xhamija dhe politika e Islamit politik te Erdoganit, qe kerkon te rindertoje Perandorine e vdekur Otomane, ashtu dhe kisha e ortodokse greke, me Janullatosin ne krye, e pa harruar ketu kishen serbe e kleriket e saj, jane te njejta, njejte te rrezikshme, armiqesore, qe kerkojne zhberjes e kombit shqiptare.

Zbrit me kembe ne toke zotni dhe mos lufto as me mua, as me nje shqiptar tjeter vetem e vetem se thote te verteten per politiken kunderkombetare te te gjithe klerikeve, pa perjashtim, te te gjitha feve. e ne kete mes hyjne edhe Janullatosi “im”, edhe baba sulltan Erdogani yt.

Te uroj SHENDET, dhe te uroj qe shpaten tende te mos ja drejtohesh asnje SHQIPETARI, por bashkoja Skenderbeut, se pastaj e person sic fatkeqesisht e pesuan te paret e tu camer qe u vrane, u prene, e ca nga ta u degdisen ne Turqi, nga gjysherit e Erdoganit tend.

Tek perkrahesit e tu po u them se niperit dhe mbesa e mia, per te cilen perseri akuzohem se kerkoj t’i rregulloj ne ndonje karrike qeverritare, me ndihmen e nderhyrjen e gjarperit Janullatosi, dije se te gjithe ai brez i ri i familjareve te mi, qe kane interesa ekonomike, jane jashte interesit ekonomik te Janullatosit, Erdoganit e te dreqit e te shejtanit, sepse fatkeqesisht apo fatmiresisht nuk jetojne ne kete kohe katrahure ne Shqiperi, ndaj une shkruaj pa interesa vetjake!

P.S. Zoti “dikushi” dhe zoti “askushi”, do te keshilloje te mos tallesh me termin ilir, do te keshilloje te mos tallesh me termin e “pellazgeve” se edhe ti duhet te jesh i prejardhur prej tyre!

Te uroj sinqerisht te jesh mire!


22 Tetor 2023

Shënim:
Redaksia, diplomacia. dk nuk e merr përgjegjësinë për pikëpamjet e autorit në shkrimin e botuar!
Respekt!

Kategoria:

Botuar: 23/10/2023

© 2016 - 2024 | DIPLOMACIA.dk