“FEJA E SHQIPETARIT ESHTE SHQIPETARIA”

02
Nov
2023
Shkruan: Luan Baci

Pergjigja qe i dhashe se fundemi nje MIKUT tim virtual, ketu ne f.b, dhe qe dua te ua jap edhe te gjithe miqeve te mi virtual, qe mendojne e besojne si ai, eshte:

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Miku im, sikur nuk po i sheh problemet me realizem, ashtu sic jane me te vertete!

Te flasesh e punosh kunder islamizmit politik, kunder ortodoksizmit politik dhe kunder katolicizmit politik, nuk don te thote aspak se i sherben percarjes dhe linjes se Cubrilovicit. Kesaj linje i sherbehet vetem po te heshtet vellai im, ndaj si ti, edhe shume te tjere, qe nuk u pelqen kritika ndaj fese, nuk beni aspak mire qe ca i akuzoni si spiune te serbit, ca si spiune te grekut, ca si spiune te Vatikanit, e te tjere spiune te dreqit e te birit. Kjo i sherben percarjes miqte e mi, jo kritikat e drejta kunder klerikeve kunderkombetare.

Perseri, doni te besoni, ne rregull, eshte e drejta juaj, por mos shkoni tek kleriket kundershqipetare. Praktikoni fene tuaj ne shtepi, sepse zoti do t’ju degjoje edhe ne shtepi, sepse institucionet fetare nuk jane shtepi te zotit, e kleriket nuk jane aspak te derguar e zotit ne toke, por shume here edhe kriminele, ose me e pakta, ushtare te regjimeve shoviniste kundershqipetare te veshura me petkun e klerikut.

Qofshi me SHENDET!


01 Nendor 2023

Shënim:
Redaksia, diplomacia. dk nuk e merr përgjegjësinë për pikëpamjet e autorit në shkrimin e botuar!
Respekt!

Kategoria:

Botuar: 02/11/2023

© 2016 - 2024 | DIPLOMACIA.dk