Goditja ndaj familjes Goxhaj, veper kriminale kunderkombetare!

26
Aug
2023
Shkruan: LUAN BACI

Nuk eshte aspak rastesi goditja e familjes atdhetare Goxhaj, familje e perkushtuar teresisht dhe pjesemarrese ne luften per clirimin e Kosoves shqiptare .
PJESEMARRJA E TERE FAMILJES GOXHAJ NE LUFTEN PER CLIRIMIN E NENELOKES KOSOVE, ESHTE NE RRADHE TE P.ARE NJE SHEMBULL SE SI SHQIPTARET E JUGUT TE SHQIPERISE, SIC ESHTE FAMILA E NDERUAR GOXHAJ, NGA GOLEMI, I PERGJIGJEN THIRRJES SE ATDHEUT PER TE SHKUAR NE VERI, KUNDER ARMIKUT. KY ESHTE NJE AKT I MADH BASHKIMI SHPIRTEROR, MIDIS SHQIPTAREVE.
Kur degjon rrefimet e te nderuariit Dilaver Goxhaj, rrefime per te cilet ky burre i madh me gjak te paster shqiptari, nuk i mban dot lotet, e ku zeri dhe buza i dridhet, nga ato kujtime, se si e priten ate kosovaret. Gezimi i ushtareve te UCK-se ishte i madhe. Vajzat e UCK-se vraponin kush e kush mund ta puthte “Mesine” e ardhur nga Golemi i Gjirokastres, nga zona me jugore e SHQIPERISE AME, Motrat dhe vellezerit e UCK-se kane thene duke brohoritur, se “tani e fituam luften”! Disa prej tyre, e priten kolonelin shqiptar Dilaver Goxhaj duke hapur zjarr ne ajer. e ne pershendetje te mireseardhjes se tij. Nje kolonel shqiptar mire i pergatitur per lufte, bashke me gjithe familje. Erdhi SHQIPERIA AME, ne ndihme thonin ushtaret trima te UCK-se.. Kjo ngritje ne shkallen me te larte te moralit te ushtareve te UCK-se me pjesemarrjen e shume bijeve vullnetare nga atdheu ame, nuk i lejon te flene te qete, edhe sot po as me shume se njezet VJET kundershqiptaret,, armiqte e kombit shqiptar dhe kolaboracioinistet, nuk harrojne te komplotojne, e te rimarrin ate qe humben ne fushebeteje.
Ishte pikerisht ky bashkim i ndjenjave te motrave e vellezerve te te dy aneve te kufirit shqiptaro-shqipetar, rritja e pergjegjesise kombetare per ribashkimin e atdheut te coptuar padrejtesisht, qe I shqeteson armiqte tane sot.
Puna e palodhur dhe e suksesshme e kolonelit shqiptar, zotit Dilaver Goxhaj, dhe e birit te tij, po aq trim si I ati, zotit Dritan Goxhaj, i cili luftoj deri tek “MOLLA E KUQE”, ku eshte atdheu yne, e shkaterroj edhe moralisht Serbine, dhe zgjoj e ngriti nder shqipetarer, ne nje shkalle te larte pergjegjesine ndaj atdheut te pushtuar!
Eshte pikerisht ky pozicion i familjes Goxhaj qe i shtyn nentoken e veprimtarise armiqesore kunder Kosoves, te bere tani ne qender ta goditjes kete familje atdhetare te shtetit ame!
Duke denuar te gjithe zinxhirin komandues te UCK-se synohet te deligjimitizohet nje lufte e tere mbrojtjes e Clirimtare e nje populli qe aspiroj per liri, “te provohet” se lufta e lavdishme e UCK-se “ishte ndermarrje kriminale”, dhe mijera shqiptaret qe u zhduken pa nam e nishan, qe u futen ne furra industrie per t’u djegur, te tjere te. varrosur ne varre te perbashketa, mijera femera te dhunuara, “ishin fajtore”, ndersa shteti barbar kriminal serb “ishte viktima”?!
Ne goditjen e familjes Goxhaj, u thuhet shqiptareve se po nuk u vrate ne lufte, u fusim ne ne burg, ndaj mos kerkoni me te drejtat e juaja kombetare!
Joooo….”zoterinj” armiq, nuk do te realizoni dot objektivat tuaja kundershqiptare, sepse shqipetaret dijne mire te luftojne, me pushke dhe pene, edhe kur mbeten pa miq, luftojne edhe te vetem,.
Ata miq qe jane sot ne krah te shqiptareve, duhet te dallojne dhe ndalojne perdorimin e te drejtave te shqiptare si .monedhe tregu ne balancat gjeopolitike!
STOP GODITJES SE FAMILJES ATDHETARE GOXHAJ, ndryshe shteti shqipetar jep edhe nje prove tjeter te qendrimit kunder interesave kombetare.
Shteti shqiptar ka detyre e detyrim te mbroje shtetasit e saj, e ne kete rast heroin Dritan Goxhaj, ndryshe ai verteton mos ekzistencen e tij, e kjo dd te jete shkak qe shqiptaret t’i japin ketij shteti ate qe meriton!
ARRESTIMI I DRITAN GOXHAJT, ESHTE I PADREJTE, ESHTE I TURPSHEM, NDAJ I DUHET KTHYER FAMILJES, e te vazhdoje jeten i lire si cdo qytetar, sepse i duhet kombit, qe si trim qe eshte, te shkruaje e te flase me ze te larte ate qe e shikon gabim, se ne fund te fundit kjo eshte detyra e cdo shqiptari.
Mbajta ne arrest, jashte cdo norme morale shoqerore e shteterore, e pa .mbeshtetur aspak ne ligje, e ca me keq deportimi i tij ne gjykaten “e Kosoves”, ne Hage, eshte nje turp i madhe, qe me se fundemi mund te themi, nuk kemi pamvaresi shteterore kombetare, se jemi pa autoritet shteteror, jemi karagjoza, pa dinjitet kombetar, jemi puthadore qe shesin veten, bashkeluftetarin, mikun, shokun, e bile edhe nene e babe per para!
Ndaj:
Behuni ashtu sic ua kerkon e drejta dhe nderi, sic ua kerkon detyra.
LIRONI TRIMIN E LABERISE, DRITAN GOXHAJ!
VETEM KJO ESHTE RRUGA QE NDERON SHTETIN, QE I JEP NDER VETEVETES DHE BESIMIN E QYTETARIT SHQIPETAR!

Durres,
26 Gusht 2023

Shënim:
Redaksia, diplomacia. dk nuk e merr përgjegjësinë për pikëpamjet e autorit në shkrimin e botuar!
Respekt!

Kategoria:

Botuar: 26/08/2023

© 2016 - 2024 | DIPLOMACIA.dk