Kerkoj ndihme nga te gjithe miqte juriste te me sqarojne, se kam 48 ore qe po pelcas.

19
Jan
2024
Shkruan: Dilaver Goxhaj


Gazetare
A mundet Gjykata e Larte te regjistroje nje ceshtje pa kerkesen e askujt?
Mos u cudisni! Kjo ka ndodhur! Dritan Goxhajt, i eshte hapur ceshtje per gjykim per rekurs te vendimit per mosekstradimin e tij.
Tani…. Ne dokument thuhet qe e ka kerkuar Prokuroria e Tiranes. Kjo e fundit doli ne deklarate dhe tha qe jo vetem qe se ka kerkuar, por nuk e ka as kopetence.
Derguesi i dosjes, rezultan Dritan Goxhaj. Dritani nuk punon per prokurorine, dhe per me teper te dergoje nje dokument qe ta arrestojne dhe ekstradojne. Jo vetem kaq, i zoti i punes, as ia kishte haberin kesaj gjeje dhe u njoftua live nga mediat.
Tani dua te kuptoj si shkon ne Gjykate te Larte nje ceshtje, qe regjistrohet dhe behet dhe shorti per gjyqtarin brenda 24 oreve pa e kerkuar askush?????? Ndihme ju lutem!
Dhe pasi te arrij ta kuptoj ligjerisht, pra qe te mos ngre akuzen per “Legjitim te te paligjshmes” me thoni ju lutem!
KOMENTE:
Ilir Iljazi:Vete me iradene e Sulltanit te madherishem , hapet çeshtja pa kerkesen e asnje istitucioni .🥲
Alma Lahe: Nëse çështja qëndron kështu, Mirilda, do të thotë që përfundimisht ta mbledhim mendjen që jo Gjykatë të Lartë që nuk kemi, por kjo e jona është e Gjykatë e ULËT, e ulët fare.
GJERGJI GJIKA:Nuk e ke kuptuar vertet?
Duan me patjeter koken e ketij djalit!
Me hir a pahir!
Keshtu eshte katandisur ky vendi yne, imi e joti, per faqe te zeze!
Shwiperia Vendi yne: Besoj qe vete Strukturat e Drejtesise kalojne
me dashje Kompetencat e Tyre
Por jo vetem ne Drejtesi
Ne shume Dikastere te Rrepublikes kalojne Kompetencat e Tyre
Kjo nuk eshte Normale
Prandaj jemi ketu dhe keshtu si jemi !
ADI MALLTEZI:Palaçot e edi ramës
LINDA BRAHJA:Mos vallë AI = IA = Intiligjenca Artificiale po bën prova teknike !?👽
ELENA KOCAQI: Rekursin e ka kerkuar prokuroria. Ka hedh gurin e ka fsheh doren. Te shkoj avokati te marri kerkesen dhe aty eshte firma e prokurorit. Nese nuk ka bere rekurs prokurori nuk vjen fare ne gjyq, po erdhi te ka mashtru me te kap te pa pergatitur. Shqiperia eshte vend sovran nuk ka lidhje dhe as marreveshje me ate gjykate ad hoc, keshtu nuk mund te ekstradohesh. Si juriste dhe avokate, me keni ne dispozicion pa asnje lloj tarife.
Tomorr Skendo: UROJ. TË. GJINDET ZGJIDHKE. SHQIPËRIN E. KA. MARR MUMI. ME DOSJE SERBE. SLLAVE. MALTRETOHE.MI KU AHJENTURA SARBE KA AKCES NË XREJTËSIN
Agron Dalipaj: Vetëm në një shtet të mafies ndodh kjo që po ju ndodh ju. Bëji një letër të hapur kryeministrit dhe pyete nëse është e mundur që në shtetin ku ai sundon ka dhe një tjetër fuqi të panjohur për shqiptarët e cila përcakton e kufizon liritë e tyre. Ai di gjithshka.
Fation Sejdaras: Agron Dalipaj ketë letër te hapur, duhet ta firmosin shume intelektuale/juriste…
Milaim Nela: Eshte Rama vete per llogari të Vuçiçit! Mos u hallakat me asnjë tjeter. Ai eshte prokuror gjykates…Zot i plotfuqishëm në ate vend.
Ilir Iliazi: Iradeja e Sulltanit te madherishem , eshte mbi ligjin . Sulltani nuk pyet ne ka kerkese , por thjeshte jep urdher . Te fillojne pergatitjet per protesta madheshtore , ta marr vesh njerzia kush po godet UÇK prapa shpine .
PP.GOV.AL: Reagim i Prokurorisë Tiranë ndaj informacioneve për rekurs të vendimit për lirimin e shtetasit D.G.: Nuk kemi bere rekurs.
Reagim i Prokurorisë Tiranë ndaj informacioneve për rekurs të vendimit për lirimin e shtetasit D.G.: Nuk kemi bere rekurs.
Kolonel Hajro Limaj, (ISH DIPLOMAT USHTARAK): Dritan Goxhaj me babain e tij ,kolonel Dilaver Goxhaj jane heronje te Kosoves, te cilet me veprimtarine e tyre heroike lane familjet e tyre ne Shqiperi dhe u bene pjese e UCK qe se bashu me NATO-n cliruan dhe pavarsuan Kosoven.Shtetit Shqiptar,perfshire edhe gjykatat shqiptare duhet jo vetem ti nderoje e respektoje por ti mbeshtese materialidhe dhe shpirterisht per ato sakrifica qe kane bere.Asnje gjykate dhe me teper Gjykata e Larte nuk duhet te bien ne keto skenare,te cilat i sherbejne vetem Serbise dhe armiqeve te kombit shqiptar.Nese Gjykata e Larte ndermerr veprime te tilla antiligjore,ajo duhet te denoncohet urgjentisht ne institucionet politike,drejtuese dhe gjykuese te Bashkimit Europian.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Shënim:
Redaksia, diplomacia. dk nuk e merr përgjegjësinë për pikëpamjet e autorit në shkrimin e botuar!
Respekt!

Kategoria:

Botuar: 19/01/2024

© 2016 - 2024 | DIPLOMACIA.dk