LIROHET HEROI I POPULLIT, LUFTETARI I UCK-se DRITAN GOXHAJ.

10
Oct
2023
Nga: LUAN BACI

Pak rreshta te gezuara tek miku im, Koloneli Dilaver Goxhaj, per lirimin e djalit te tij, luftetarit te UCK-se se LAVDISHME, heroit DRITAN GOXHAJ, i cili me pushke gjate luftes, e me pene ne paqe luftoj perkrah UCK-se e ne mbrojtje te saj!
Urime vellaj im per lirimin e djalit tuaj Dritan. M’u mbushen syte me lot tek gerrmoja ne lajme dhe e gjeta te vertetuar edhe nje here ate qe pashe ne f b.
I nderuari, miku yne, Vasil Kushi me shkroj gjithashtu per kete lajm teper te gezuar.
Perqafimet e mia.
Urime dhe pergezime gjithe familjes tuaj te nderuar dhe vecanerisht djalit tuaj Dritanit.
Rrofshi dhe u gezofshit te gjithe bashke.
UCK, UCK, UCK,…
V.F.L.P.
Nuk burgoset UCK-ja e lavdishme dhe ideali i saj.
Nuk burgosen luftetaret e lirise.
Nuk burgoset dhe nuk ndalet dot aspirata kombetare shqipetare.
Nentoka armiqesore kunderkombetare shqipetare, sot morri nje goditje te rende me triumfin e se vertetes SHQIPETARE.
FALEMINDERI FAMILJA GOXHAJ, QE ME LUFTEN NE RRADHET E UCK-se DHE ME QENDRESEN TUAJ HEROIKE KUNDER VEPRIMIT ARMIQESOR TE PASLUFTES, E NGRITET KART, AKOMA ME SHUME KRENARINE SHQIPETARE.
LAVDI UCK-se!
LAVDI DHE PERJETESI KOMBIT SGQIPETAR!
RRON ORE RRON, E NUK VDES SGQIOETARI!
P.S.
Per miqte e mi te f.b., dua te them, se miku im teper i nderuar, VASIL KUSHI, eshte nipi I HEROIT LEGJENDAR VOJO KUSHI.

10 TETOR 2023

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Shënim:
Redaksia, diplomacia. dk nuk e merr përgjegjësinë për pikëpamjet e autorit në shkrimin e botuar!
Respekt!

Kategoria:

Botuar: 10/10/2023

© 2016 - 2024 | DIPLOMACIA.dk