Perseri ne shenhester, heroi I SHQIPETARISE, DRITAN GOXHAJ. PERSERI KERKOHET TE ANULLOHET LIRIMI I TIJ, KERKUAR NGA AUTORE ANONIME?!

20
Jan
2024
Shkruan: LUAN QEMAL BACI

Armiqte e konbit, nuk i ndahen qellimit te tyre te zi kunder nderit te UCK-se se lavdishme.
Perseri ne shenhester, heroi I SHQIPETARISE, DRITAN GOXHAJ. PERSERI KERKOHET TE ANULLOHET LIRIMI I TIJ, KERKUAR NGA AUTORE ANONIME?!
Ky veprim antikushtetues, qe hedh gurin e fsheh doren, eshte as me pak dhe as me shume, nje veprim plotesisht fashist, i administrated se larte shteterore te Tiranes, qe eshte komplet nen thonjt e agjenturave te huaja te shovinizmit fqinj e me tej.
Keqtrajtimi i vazhdueshem i familjes teper te nderuar Goxhaj, Dilaver Goxhaj e Dritan Goxhaj, presioni i larte psikologjik per ta denigruar e shkaterruar kete familje me qendrim te fuqishem atedhetar, me kontribute te medha ne ceshtjen kombetare shqipetare, me pushken e tyre ne luften per clirimin e Kosoves dhe me penen e tyre te mprehte, shpate gjate gjithe jetes se tyre duke i sherbyer atedheut, e mbare kombit, eshte nje veprim i larte tradhetie i pushtetit ekzekutiv shteteror te Tiranes Zyrtare.
Ky veprim ekstrem, ne kundershtim me te gjitha normat ligjore, juridike, morale, atedhetare edhe nderkombetare, qe kerkon te denoje me paderman bijte me te lavdishem te kombit, eshte nje paturpesi e madhe shteterore, nje armiqesi e madhe ndaj kombit shqipetar dhe bile ndaj ekzistences fizike te tij.
Te burgosesh ne cdo kusht bijte me te mire te kombit qe luftuan kunder pushtimit fashist, me gjykatat te Serbise dhe Europes pro-sllave, te nje populli qe per me shume se 100 vjet, eshte nje barbarizem politik, eshte nje genocid ne emer “te nje drejtesie jo ekzistente” ne Shqiperi dhe ne Hage.
Ky veprim i fundit, per rishikimin e vendimit te lirimit te drejte te Dritan Goxhes, nuk eshte aspak I thjeshte, dhe eshte teper naive. Ky gap, nen hije, “pa autor”, tregon degje mjerimin e PLOTE te drejtesise “se pamvarur” dhe “jashte urdherave” te pushtetit ekzekutiv qendror, tregon se lakrorit nuk i ka mbetur me asnje pete e pazbuluar, te pa hequr!
Ky veprim tregon se ky pushtet ne Shqiperi, eshte pushtet jo i shqipetareve, eshte kunder interesave te shqipetareve, eshte pushtet nen komanden e PLOTE te Vucicit te Serbise dhe te Janullatosit te ekstremizmit politik te Athines.
Ky hap, i pashoq ne historine e cdo vendi, tregon se e gjitha kjo klase politike tejet e degjeneruar ne Shqiperi, duhet te fshihet me fshese te hekurt, qe populli te ekzistoje, kombi te marre fryme lirisht.
Eshte I denueshem veprimi i fshehte e mafioz per rishikimin e lirimit te herojit Dritan Goxhaj, dhe rrembimin e tij perseri nga togat e zeza te pushtetit, bir i heroit Dilaver Goxhaj, luftetare te UCK-se, tregon dhe eshte deshmi, se UCK-ja e lavdishme, dhe drejtuesit e saj, nuk jane nje nderrmarje e organizuar kriminale, por jane njerez te nderuar luftetare te paepur, qe se bashku me luftetaret e tjere, te akuzuar padrejtesisht dhe paturpesisht ne Hage, luftuan kunder fashizmit Serb, se bashku me akeatet perendimore, .
Perkundrazi, arrestimet e udheheqeseve te UCK-se, dhe deshira per t’i denuar me cdo kusht, me “fakte e deshmi” te pergatitur ne Beograd dhe ne Moske, jane veprim kriminal, jane veprim i nje ndermarje te organizuar kriminale.
Ky veprim, i denimit me cdo kusht i njerezeve te ndershem atedhetare te kombit shqipetar, dhe ne anen tjeter perkrahja e hapur dhe e fshehte e kolaboracionisteve shqipfoles ne mbrendesi te SHQIPETARISE, dhe ne arenen nderkombetare, eshte nje plan i mire organizuar, per te c’armatosur shqipetaret nga arma e tyre e pathyeshme, ndergjegja kombetare per t’i dale zot ATEDHEUT E RIBASHKIMIT TE TIJ.
Ju zoterinj gaboheni, e gaboheni rende kur mendoni se me keta skenare fashiste, mund te largoni shqipetaret nga akuza e tyre e pavdekeshme per liri e BASHKIM KOMBETAR.
SHQIPETARET QE JU I DETYRUAT TE IKIN E TE SHPERNDAHEN SI ZOGJTE E KORBIT NEPER BOTE, DO TE RIKTHEHEN TE BASHKUAR SI ZOGJTE E SHQIPES, SE TE TiLLE JANE, DO TE RIKTHEHEN PER T’I DALE ZOT VATANIN..
Ju profesoniste, kriminele te erresires, EDHE PSE TE SHUMTE E TE FUQISHEM, nuk e mposhtni dot SHQIPETARINE!
VELEZER E MOTRA SHQIPETARE, KUDO QE JENI, NGRIHUNI NE KEMBE PER TE MBROJTUR FAMILJEN ATEDHETARE GOXHAJ, sepse keshtu MBRONI TE VERTETEN, NDERIN DHE DINJITETIN E KOMBIT, sepse keshtu mbroni SHQIPETARINE, E JETEN, E TE ARDHEMEN TUAJ!
NGRIHUNI NE KEMBE, DHE FSHIJENI KETE KLASE PLOTIKE SUPER TE KORRUPTUAR, SUPER TE DEGJENERUAR, ARMIKE TE SHQIPETARISE!

19 Janar 2024

Shënim:
Redaksia, diplomacia. dk nuk e merr përgjegjësinë për pikëpamjet e autorit në shkrimin e botuar!
Respekt!

Kategoria:

Botuar: 20/01/2024

© 2016 - 2024 | DIPLOMACIA.dk