Intervista

Flet kineasti, Abaz Hoxha: Si u provokuan kineastët shqiptarë në Varna të Bullgarisë në vitin 1965

– Delegacioni shqiptar përbëhej nga historiani i kinemasë Abaz Hoxha, [...]
Lexo më shumë...

Intervista e Kryeministrit Kurti për Zërin e Amerikës

Intervista e Kryeministrit Kurti për Zërin e Amerikës Zëri i [...]
Lexo më shumë...

Gazetari Kroat!: Ne Jemi Fis Ilir! Edhe Po Të Ishim Fqinj Me Shqiptarët, Kurr Nuk Do Të Kishim Lufțuar Mes Vete!

Gazetari kroat, Velimir Bujanec nuk e sheh ndonjë arsye që [...]
Lexo më shumë...

Zeqiri: Na ka mbajtur gjallë Shqipëria e Enver Hoxhës

INTERVISTË PËR GAZETËN EPOKA E RE (PJESA 2)Thank you for [...]
Lexo më shumë...

XHEMIL ZEQIRI: SI U FESTUA 25 VJETORI I THEMELIMIT TË RADIOS ‘ZËRI I KOSOVËS’ NË KOPENHAGË?!

Kopenhagë, 07. 12. 2014 – Më 30. 11. 2014 në [...]
Lexo më shumë...

Intervistë me z, Xhemil Zeqiri, veprimtar i të drejtave të njeriut në Danimarkë

/Publikuar më 2007-12-07- Ribotim -nga Arkivi/Thank you for reading this [...]
Lexo më shumë...

XHEMIL ZEQIRI: ARBËN XHAFERI, ASHTU SI E NJOHA UNË!

 Thank you for reading this post, don't forget to subscribe! [...]
Lexo më shumë...

Plas debati, Gjon Bruçi u përgjigjet sulmeve të Berishës për partizanët: Saliu ka qenë komunist i devotshëm, erdhi në krye të PD me ndihmën e Ramiz Alisë, akuzat ndaj LANÇ antishqiptarizëm i hapur

Publicisti i njohur dhe një ndër zërat më të fuqishme [...]
Lexo më shumë...
© 2016 - 2024 | DIPLOMACIA.dk