Lajme

Votoni nr 32 PKSH, njeriun tuaj që zëri juaj të dëgjojet!

Miqësisht shoku juaj,Xhemal Shehu Jepini zë të drejtave tuaja! Votoni [...]
Lexo më shumë...

QYTETI ANTIK I SHKUPIT ËSHTË DËSHMI MATERIALE, VLERË E RRALLË DHE PASURI ME PËRMASA BOTËRORE E KULTURËS SË LASHTË TË NJERËZIMIT

Shkruan: Prof.Dr.Abdulla Mehmeti Për reflektim dhe veprim… Edhe një herë [...]
Lexo më shumë...

Fjala ime sot në ceremoninë e rreshtimit të FSK-së në shënim të 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së:

Nga Kryeministri Albin Kurti E nderuara Presidente e Republikës së [...]
Lexo më shumë...

LUFTA E PREKAZIT DHE NDIKIMI I SAJ

shkeruan: Dilaver Goxhaj 25 vite më parë, më 5 mars [...]
Lexo më shumë...

KUR TË TJERËT E MBROJNË TRASHËGIMINË KULTURORE-HISTORIKE TË SHKUPIT ANTIK TË DARDANISË, PSE POLITIKANËT DHE PUSHTETARËT SHQIPTARË DUHET TË HESHTIN OSE TA ARSYETOJNË KRIMIN?!

Shkruan: Prof.dr.Abdulla Mehmeti A k t u a l e [...]
Lexo më shumë...

Kur gazeta “Nacionale” bën akte antikombëtare Asgë e re në “Frontin e nostalgjikëve jugosllav”.

Shkruan: Sadri Ramabaja Lexojeni se ç’komente bën një gazetë që [...]
Lexo më shumë...

Profesori Amerikan pyet: “Ku është asociacioni i komunave me shumicë shqiptare brenda Serbisë”

Profesori në Universitetin “Johns Hopkins”, Daniel Serwer, ka folur për [...]
Lexo më shumë...

Intelektual dhe atdhetar i shquar nga Krusheva e Maqedonisë, për të cilin shumë pak dinë studiuesit dhe gati aspak opinioni lexues ndër shqiptarët e sotëm.

Shkruan: Akademik Abdulla Mehmeti Shpalime historie (Figura të shquara historike [...]
Lexo më shumë...
© 2016 - 2024 | DIPLOMACIA.dk