Kulturë

Nga Hysni MILLOSHI

Moj Vlorė e bukur nė gropė Skele e parė nė evropė Kjo shqiponjė me shirit zie Pse tė fluturon mbi krye Kėtu mu nė shesh tė Skelės Qė nga marsi i pranverės? Yll mė yll e Hėnė mė hėnė Ēka qė rend e zeza nėnė Dhe si re e bardhė pastaj Deti derdh lule dhe […]

Kjo ditë e bardhë patjetër do të vijë!

Mbresa nga libri “Kosova jone” e autorit Xhemil Zeqiri Është kjo broshurë e thjeshtë, e botuar në vitin 2000, që më doli para syve, fare rastësisht, por menjëherë më bëri për vete ky titull i dashur, pastaj, edhe ajo fytyrë e mendueshme e me shikim depërtues e vetë autorit Xhemil Zeqiri. Rreth 100 faqe, për […]

© 2016 - 2023 | DIPLOMACIA.dk